Visitvesterhavet

Fredagsbar i destilleriet

Én fredag om måneden åbner vi baren i destilleriet og tager hul på weekenden med gode drinks, lokale råvarer og lidt af det, vi går og eksperimenterer med.

Datoer og tider

2 OktoberFredag
03:00 PM–06:00 PM
6 NovemberFredag
03:00 PM–06:00 PM
Venner, Min partner, Mig selv
Lowlands
Det sker
Foto: Lowlands

Find vej

Hølletvej 1, Stauning

6900 Skjern

Find vej
Loading map...

Baren er åben nogle timer sidst på eftermiddagen, og du kan bare kigge forbi – der er ingen tilmelding eller bordbestilling.

Drinkskortet holder vi bevidst enkelt. Du finder et lille udvalg af faste favoritter sammen med månedens drink, hvor vi tager udgangspunkt i vores egne gin, akvavit, likører og Cocktail Collection.

Og så er der "Hvad gemmer der sig i fustagen?"

Her vil det ofte være med udgangspunkt i vores Cocktail Collection eller en cocktail vi lige skulle prøve af, eller måske noget som aldrig finder vej til det faste sortiment.

Kort sagt: Et par hyggelige timer på destilleriet, en god drink i glasset og mulighed for at starte weekenden sammen med os.

Næste fredagsbar:
4. september · kl. 15.00–18.00
2. oktober - kl. 15.00-18.00
6. november - kl. 15.00-18.00

Det kræver ingen billet – bare kig forbi.

Sidst opdateret af:VisitVesterhavetturist@visitvesterhavet.dk